Klocki dla Dzieci

Klocki dla dzieci to kategoria, w której znajdziesz mnóstwo ciekawych zestawów, m.in. klocki LEGO dla chłopców oraz klocki LEGO dla dziewczynek. Klocki dostępne w naszym sklepie są zabawkami, które uwielbiają maluchy, ale i rodzice. Dzięki nim poprzez zabawę możemy przyczynić się do prawidłowego rozwoju dziecka. Już teraz zapoznaj się z szerokim asortymentem i wybierz produkty, które spełniają Twoje oczekiwania.

Klocki konstrukcyjne dla dzieci w tej kategorii to nic innego, jak po prostu produkty, które zostały stworzone z myślą o zapewnieniu odpowiedniej dawki rozrywki i edukacji najmłodszym. Klocki dla dzieci konstrukcyjne występują w różnych kształtach i oferują odmienny montaż, dzięki czemu można stworzyć scenę według własnej wizji lub odtworzyć rzeczywistość.
Zestawy konstrukcyjne dla dzieci należą do bardziej skomplikowanych, jednak zapewniają mnóstwo radości i skłaniają do myślenia. Zarówno klocki dla chłopców, jak i dziewczynek mają szereg zalet, które niespodziewanie mogą ukazać się w różnych etapach życia.
Klocki w kreatywny sposób wypełniają czas i są doskonałą alternatywą przesiadywania koło migoczącego ekranu telewizora, czy smartfona. Takie zabawki pomagają także odkryć swoje mocne strony oraz pasje. To sprzęt, który uczy cierpliwości, precyzji i pobudza wyobraźnie. Klocki dla dzieci ćwiczą także małą motorykę, poprzez mobilizacje palców. Jak możemy więc zauważyć, jest to jeden z lepszych sposobów na zapewnienie dziecku wiedzy i rozwoju poprzez czystą zabawę. Różne zestawy klocków dla dzieci posiadają odmienną liczbę elementów, dzięki czemu można wybrać rozwiązania dla każdego dziecka.

Ulubione klocki dla dzieci? Zależy od wieku

Klocki dla dzieci to kategoria, w której znajdziesz wiele różnych produktów. Różną się materiałem wykonania, zastosowanymi technologami, metodami łączenia, kształtem i wielkością oraz motywami.
Dla najmłodszych polecamy oczywiście duże klocki, które wykonane są z miękkich i wielkich elementów, co niweluje ryzyko urazu oraz zadławienia. Starszym dzieciom z pewnością bardziej przypadną do gustu klocki konstrukcyjne, klocki LEGO, czy klocki COBI. Im więcej elementów i bardziej skomplikowana układanka w takim przypadku, tym lepiej. Zwłaszcza jeżeli chodzi o tak zaawansowane konstrukcje jak Titanic.

Klocki do budowania – LEGO, COBI i nie tylko

Najsłynniejszą marką klocków na świecie jest oczywiście LEGO. Pierwsze klocki spod skrzydła tej marki zostały wyprodukowane pod koniec lat 40 XX w. Przez lata zyskały ogromną popularność i do tej pory cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Do dzisiaj są obowiązkową pozycją na półkach nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W naszej kategorii znajdziesz klocki LEGO dla każdej grupy wiekowej i płci. Proponujemy:

Oczywiście to nie koniec! W naszej ofercie możesz zanurzyć się także w porywający świat Playmobil, pełen zestawów dla chłopców i dziewczynek. Posiadamy również produkty polskiej marki COBI, która ma do zaaferowania sporo miłośnikom klocków.

Klocki konstrukcyjne — plastikowe, drewniane i metalowe

Wśród interesujących zabawek dla dzieci nie sposób nie wymienić tutaj klocków konstrukcyjnych. Występują one w wielu wersjach, co pomaga dobrać doskonałe rozwiązanie do potrzeb danego malucha.
Klocki konstrukcyjne plastikowe są niezwykle popularne dla maluchów 1-3 lata. Skorzystają z nich jednak nieco większe dzieci, np. 4-latki. W przypadku klocków konstrukcyjnych plastikowych dużo zależy od ich sposoby montażu oraz wielości. Z najprostszymi modelami poradzą sobie najmłodsi. Niektóre zestawy dedykowane są nawet dla rocznych maluchów. Bardziej skomplikowane to propozycje dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym.
Najbardziej zaawansowanymi modelami są klocki konstrukcyjne metalowe. Są to małe elementy, które wymagają koncentracji i dużej cierpliwości. Metalowe klocki konstrukcyjne są skomplikowane w układaniu, dlatego polecane są szczególnie starszym dzieciom.
Ciekawymi produktami są także klocki konstrukcyjne drewniane. Jest to pośrednie rozwiązanie między plastikowymi a metalowymi. Przy ich układaniu istnieje czasami konieczność korzystania z drewnianych nakrętek, śrubek oraz prostych narzędzi. Klocki drewniane odznaczają się dużą trwałością, są bezpieczne dla dzieci i ekologiczne.