Gry Planszowe Rodzinne

Rodzina może spędzać czas w domu na różne sposoby. Wspólnie zachwycać się seansami filmowymi, opowiadać sobie historię przy kubku gorącej czekolady, bądź dać się wciągnąć w gry rodzinne, takie jak puzzle do układania, gry karciane, czy gry planszowe rodzinne. Logiczne, zręcznościowe, planszowe – istnieje naprawdę wielki wybór. Już teraz sprawdź nasze propozycje gier i daj się wciągnąć w wir niekończącej się rozrywki dla całej rodziny.

Gra Duuuszki

Ostatnie sztuki w magazynie
81,66 zł

Gra Sherlock

Ostatnie sztuki w magazynie
37,68 zł

Gra Dylematy

Ostatnie sztuki w magazynie
56,97 zł

Gra Obrazki

Ostatnie sztuki w magazynie
137,23 zł

Gry familijne — dlaczego warto spędzać czas razem?

Nie ma się co oszukiwać. Tempo naszego życia stale rośnie i żyjemy dziś bardzo szybko. Mamy coraz mniej czasu, co powoduje oddalanie się od siebie. Po powrocie z pracy zajmujemy się swoimi sprawami, dzieci po szkole swoimi – nie jest to najlepszy kierunek, aby zacieśniać więzy. Tymczasem nawet tak z pozoru niewinna rozgrywka jak gry familijne mogą znacznie wpłynąć na poprawę relacji i atmosfery ogniska domowego. Jest to wspaniała alternatywa oglądania telewizji i świetny sposób, aby odreagować od pędu dnia codziennego. Skorzystają z tego nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Rodzinne gry planszowe

Gry planszowe rodzinne to znakomity sposób na spędzanie czasu razem. Jeżeli więc zastanawiasz się, czy kupić taki produkt do domu nie czekaj dłużej. Już teraz obdaruj bliskich tym wspaniałym prezentem, który was do siebie zbliży. Gry planszowe dla rodziny to dobry pomysł dla rodziców, jak i rodzeństwa. Dzięki naszemu szerokiemu asortymentowi z pewnością w kilka chwil znajdziesz pozycje, które Cię zachwycą.

Rodzinne gry planszowe — nauka przez zabawę

Każdy amator gier planszowych wie, że podstawą tego typu rozgrywek jest przewidywanie przyszłości oraz ruchów pozostałych graczy. Analiza i strategiczne myślenia pomagają w dążeniu do celu i wygrywaniu. Jakie jeszcze korzyści odnoszą wszyscy uczestnicy takich zabaw?

  • skupienie uwagi oraz pogłębianie zdolności koncentracji;
  • pobudzenie wyobraźni i uczenie przewidywania,
  • myślenie kreatywne i twórcze;
  • nauka współpracy i zdrowej rywalizacji;
  • nauka cierpliwości i dążenia do wyznaczonego celu;
  • nauka zasad fair play;
  • wzmocnienie więzi i relacji rodzinnych oraz koleżeńskich.

Rodzinne gry planszowe — wiek nie ma znaczenia

Bardzo dużą zaletą rodzinnych gier planszowych jest to, że nie ma tutaj granicy wieku. Uczestniczyć w niej może każde pokolenie. Informacje o najniższej granicy wieku i liczbie graczy zazwyczaj umieszczane są w opisie produktu lub opakowaniu.

Nie można zapomnieć o tym, że granie ze starszymi osobami np. rodzicami czy dziadkami to także wzorowanie się na nich i obserwacja ich podejścia do rozgrywki. Zaprezentuj dziecku wartościowe zasady życiowe i to jak należy się zachowywać w razie przegranej lub wygranej i spraw, aby wcieliło takie zachowanie w swoje życie. Sprawdź także inne gry, w które możecie grać razem np. gry w kościpuzzle 2000 elementów oraz gry planszowe strategiczne.