Gry Planszowe Strategiczne

Planszówki strategiczne to kategoria, w której znajdziesz wiele gier służących do wielogodzinnej rozgrywki. W innych kategoriach znajdziesz wymagające gry planszowe biznesowe, planszowe gry przygodowe, oraz pełne wyzwań gry logiczne. W tego typu rozgrywkach będziemy toczyć boje z przeciwnikami, tworzyć własne imperium, czy zarządzać oddziałami. Nieodłącznym elementem jest rywalizacja na najwyższym poziomie i satysfakcja po zwycięstwie.

Gra statki

Ostatnie sztuki w magazynie
39,38 zł

Gry strategiczne to bardzo ważna pozycja w naszej ofercie. Charakteryzuje je ogromne zróżnicowanie, co sprawia, że można znaleźć tutaj planszówki dla dzieci, ale i młodzieży czy dorosłych. Łączy je jeden wspólny mianownik – niezbędne jest obmyślenie właściwej strategii i reagowanie na ruchy pozostałych uczestników.

Strategiczne planszówki – co musisz o nich wiedzieć?

Strategiczne planszówki zmuszają do myślenia. Nierzadko trzeba popisać się przy tym kreatywnością i odwagą. To nie tylko kości do gry i pionki, ale i dużo więcej dodatkowych zadań, wyzwań i bonusów. Duża ilość elementów i rozwinięta fabuła pozwala delektować się grą przez długie godziny i skutecznie angażują zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Rodzaje gier strategicznych — wybierz najlepszą planszówkę!

Najważniejszymi kryteriami, którymi należy się kierować przy wyborze odpowiedniej planszówki, są przede wszystkim tematyka oraz motyw przewodni. Planszówka musi angażować dziecko w jak najwyższym stopniu i być zgodna z jego zainteresowaniami. Warto również wybierać takie gry, które będą doskonałą rozgrywką dla całej rodziny. Wśród bogatej kolekcji naszych gier strategicznych możemy podzielić je na kilka różnych rodzajów np.:

  • Gry planszowe fantasy – które polegają na wcieleniu się graczy w fikcyjne postaci i używanie odpowiednio wybranych magicznych mocy;
  • Gry planszowe ekonomiczne – w których uczestnicy wcielają się w role przedsiębiorcy, inwestora lub kupca. Świetny pomysł, aby rozwijać smykałkę do interesów i pobudzać myślenie analityczne;
  • Historyczne – ich fabuła opiera się o wydarzenia, które miały miejsca w przeszłości.

Niewątpliwe gry planszowe strategiczne uwielbiają zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Planszowe gry strategiczne sprawdzą się bez względu na wiek uczestników i jest to ich wielka zaleta. W naszym sklepie możesz dobrać gry planszowe do danego etapu rozwoju dziecka i wybrać nawet te najmniej skomplikowane.

Strategiczne gry planszowe – dlaczego warto?

Planszówki strategiczne to doskonały trening umysłu. Dzięki nim dziecko ćwiczy również pamięć krótkotrwałą, koncertancie i cierpliwość. Strategiczne planszówki rozwijają umiejętność logicznego myślenia przez ciągłe opracowywanie strategii i analizę ruchów innych uczestników. Oprócz tego wciągają na wiele godzin i dostarczają niepowtarzalnych emocji. Dodatkowo zacieśniają więzy z bliskimi i pomagają zrelaksować się po ciężkim dniu.

Gry planszowe strategiczne — twórcza i towarzyska rozrywka

Gry strategiczne planszowe skierowane są do osób, które pragną spędzać wspólny czas na doskonałej zabawie. Oferujemy gry strategiczne, które skierowane są do jednej lub większej ilości graczy w różnej odsłonie i o różnym stopniu skomplikowania. Na każdym opakowaniu lub w opisie produktu jest informacja na temat minimalnego wieku graczy, a górna granica oczywiście nie istnieje.