Piasek Kinetyczny dla Dzieci

Zabawa na zewnątrz, a dokładniej buszowanie w piaskownicy i używane do tego zabawki do ogrodu dla dzieci to jedna z ulubionych rozrywek naszych latorośli. A co jeśli istnieje możliwość przeniesienia piasku do domu bez żadnych konsekwencji i zmartwień o pozostawienie brudu? Pozwala na to magiczny piasek kinetyczny dla dzieci. Jest to przyjemny w dotyku materiał, który nie brudzi rąk i pozwala tworzyć najróżniejsze formy, które pobudzają kreatywność i zdolności manualne Twojego dziecka.

Jak działa piasek kinetyczny?

Piasek kinetyczny w niemal całości składa się z ziaren klasycznego piasku. Jednak oprócz tego w składzie znajdziemy składnik o nazwie polimer, który odpowiedzialny jest za specyficzną konsystencję piasku. Można określić ją jak coś między rzadszą plasteliną a piaskiem.
Oznacza to nie więcej niż to, że piasek kinetyczny nie jest twardy, ale też nie jest sypki. Dotykając go, ma się wrażenie, że zaraz przesypie się przez palce, jednak nieprzerwanie można formować go jak plastelinę. Aby jeszcze bardziej zobrazować, jak wygląda piasek kinetyczny, porównajmy go do mokrego piachu na plaży. Należy również podkreślić, że mimo dodatku polimeru, produkt ten jest bezpieczny dla dzieci nawet tych cierpiących na alergię.

Piasek kinetyczny – rodzaje

Piasek kinetyczny może być wykorzystywany na różne sposoby. Do wyboru mamy między innymi piasek magnetyczny w różnych barwach lub piasek połyskujący brokatem. W naszym sklepie znajdziesz także zestawy z piaskiem kinetycznym np. wytwórnia piasku. Oprócz tego proponujemy piasek kinetyczny zestaw tęczowych narzędzi, rozciągający piasek i wiele więcej.
Wszystkie produkty w tej kategorii charakteryzują się bardzo wyrazistymi kolorami, które z pewnością oczarują każdego maluszka. Maluszek nie jest ograniczony jedynie gadżetami dostępnymi w zestawach. Może swobodnie do zabawy użyć klasycznej foremki, którą bawi się w piaskownicy, a także inne przedmioty, które wpadną mu tylko w ręce.
Piasek kinetyczny dla dzieci rozwija kreatywność, pozwala ćwiczyć zdolności manualne, wycisza i pobudza wyobraźnie.

Czy piasek kinetyczny brudzi?

Bardzo dużą zaletą piasku kinetycznego jest to, że nie brudzi otoczenia. Dziecko z powodzeniem może używać go w swoim pokoju np. na macie bez obaw o to, że rozsypie się po wszystkich zakamarkach, a rodzic będzie musiał walczyć ze skutkami tej zabawy.
Właściwości wzajemnego przyciągania się ziarenek powodują, że szybko zbiera się go z powierzchni. Nie ma więc obaw, że rozniesie się po całym domu.
Sprawdź także inne kreatywne kategorie dla dzieci:

Czy piasek kinetyczny jest szkodliwy dla dzieci?

Dużo obaw rodziców jest również o to, czy piasek kinetyczny jest szkodliwy. Otóż musimy uspokoić, że jest on w 100 % bezpieczny dla dzieci. W 99 % składa się z czystego piasku z domieszką polimeru, który stanowi spójnik. Ten drugi składnik również nie wpływa negatywnie na zdrowie maluszka. Należy jedynie pamiętać o tym, że piasek kinetyczny dla dzieci polecany jest od ok. 3 roku życia, gdyż wówczas znacznie maleje ryzyko chęci połknięcia wszystkiego, co wpadnie w małe rączki.
We wcześniejszych etapach życia również można włączyć taką zabawkę, jednak warto być czujnym i obserwować maluszka cały czas podczas zabawy.

Sensoryczne zabawy dla każdego

Magicznym piaskiem mogą bawić się już trzylatki, a nawet młodsi pod nadzorem opiekuna. Najlepiej używać go w dużej misce, na podłodze lub macie, gdyż wtedy łatwiej go pozbierać. Dziecko podczas zabawy ogranicza tylko jego wyobraźnia – może piasek kinetyczny ściskać, lepić, formować, mieszać, zakopywać itd. Dotyk tego miłego materiału odpręża, koi zmysły, a także wspiera rozwój dziecka na różnych płaszczyznach.