Planszowa Gra Chińczyk

Chińczyk to popularna gra planszowa, która mimo swojej nazwy posiada niewiele wspólnego z Chinami. Podobnie jak szachy dla dzieci, Chińczyk wywodzi się z Indii. Do tej rozgrywki może przestąpić dwie, trzy lub cztery osoby. Zapraszamy do sprawdzenia różnych rodzajów chińczyka dostępnego w naszej ofercie. Posiadamy również inne gry planszowe dla dzieci między innymi gry strategiczne, czy gry edukacyjne dla dzieci.

Chyba każdy z nas co najmniej raz w życiu zdołał rozegrać partię chińczyka. To bardzo popularna gra, której celem jest jak najszybsze wprowadzenie pionków na wyznaczone pola planszy. Przebieg gry jest losowy – decydują o niej rzuty kostką poszczególnych graczy. Wpływa ma jednak obrana przez uczestników strategia. W trakcie gry istnieje możliwość zbijania pionków przeciwników, co budzi emocje i wprowadza dreszczyk rywalizacji.

Chińczyk – gra planszowa dla dzieci i dorosłych

Nie da się ukryć, że Azjaci słyną z towarzyskiego trybu życia. Przywiązują oni uwagę do więzi rodzinnych, a także relacji. Uwielbiają także wszelkiego rodzaju gry, w tym planszówki. Chociaż Polacy nie mogą pochwalić się takimi tradycjami, to od dłuższego czasu lubujemy się we wszelkich grach planszowych, a więzy rodzinne są nieodłącznym elementem naszego pochodzenia.
Warto więc posiadać w domu gry, z których można w każdej chwili skorzystać, niezależnie od tego, jakie warunki panują za oknem, a także czy mamy dostęp do prądu. Jednym z takich kategorii są oczywiście gry planszowe, które za sprawą ciekawej fabuły mogą wciągać na wiele godzin.
Doskonałym przykładem jest tutaj gra planszowa chińczyk. To gra przeznaczona dla maksymalnie 6 graczy. Jej powstanie datuje się na początek XX wieku w Niemczech.

Planszowa gra Chińczyk — zasady gry

W grę mogą grać 2,3,4 lub 6 osób. Co ciekawe nazywana jest czasami chińskimi warcabami. Cała rozgrywka odbywa się a specjalnej planszy, która posiada sześcioramienne gwiazdy. Każdy z graczy posiada określoną liczbę pionków w kolorze odpowiadającym barwami ramion.
Przed rozpoczęciem gry pionki ustawia się narożnikach planszy. Uczestnicy wykonują po kolei ruchy na zmianę i poruszają się w określonym kierunku po planszy. W jednym ruchu pionek może przeskoczyć dowolną liczbę pozostałych pionków przeciwników lub własnych. Grę wygrywa gracz lub zespół, który pierwszy dojdzie do końca planszy po przeciwnej stronie od położenia wyjściowego.

Gra planszowa Chińczyk — podstawowe korzyści

Posiadanie w domu popularnego Chińczyka oznacza wiele korzyści, szczególnie dla dzieci. To między innymi możliwość zacieśniania więzów rodzinnych, doskonała rozrywka dla całej rodziny, rozwój zdolności manualnych i logicznego myślenia. To mocne argumenty, które z pewnością powinny przekonać do zakupu tej kultowej gry dostępnej w naszym sklepie w wielu odsłonach.

Chińczyk łączy siły z bohaterami bajek

Dostępne u nas wersje tej gry to nie tylko tradycyjna forma. Gra chińczyk połączyła się z bohaterami bajek, dzięki czemu dostępna jest w wielu ciekawych odsłonach. To między innymi Chińczyk Świnka Peepa oraz Chińczyk Psi Patrol. Świetna niespodzianka prawda? Dzięki temu Twoje dziecko może poznać tę kultową grę, bawiąc się z dobrze znanymi z bajek postaciami, co jeszcze bardziej wpłynie na zaangażowanie i poziom satysfakcji z gry.
Już teraz zapraszamy do przejrzenia całej kategorii i wyboru najlepszych gier planszowych. Zapraszamy również do sprawdzenia pozostałych pozycji – planszowe gry przygodowe, gry edukacyjne, czy gry planszowe biznesowe. Gwarantujemy sprawną wysyłkę i pełne zadowolenie z zamówienia.