Zestawy Gier Planszowych dla Dzieci

Zwykłe gry planszowe dla dzieci, czy puzzle do układania szybko nudzą się Twojemu maluszkowi? Lubi wyzywania i ciągłe nowości? W takim razie proponujemy zestawy gier planszowych dla dzieci. W jednym produkcie znajdziesz kilkanaście, kilkadziesiąt, nawet kilkaset gier, które zapewnią rozrywkę na bardzo długi czas. To wspaniała szansa na spełnienie marzeń, naukę liczenia, logicznego myślenia i trening wielu innych cech. Zapraszamy do sprawdzenia tej kategorii.

Gra dla dzieci planszowa – czego uczy?

Zacznijmy od tego, czego uczy gra planszowa. Otóż tego typu zabawy wpływają nie tylko na rozrywkę, ale także wiele innych kwestii na wielu płaszczyznach. Granie w planszówki uczy zdrowego współzawodnictwa opartego o zasady fair play. Dziecko może nauczyć się obchodzenia zarówno ze zwycięstwem, jak i odpowiedniego podejścia do porażki.
Gry planszowe dla chłopców i gry planszowe dla dziewczynek uświadamiają, że w życiu warto być uczciwym. Trzeba przestrzegać przepisów i zasad gry, aby nie móc cieszyć się zabawą. Gry planszowe dla przedszkolaków i starszych dzieci rozwijają umiejętność planowania, kreatywności i logicznego myślenia oraz obserwacji zależności przyczynowo-skutkowej.

Gry planszowe dla dzieci – alternatywa dla tv i smartfona

Słowo "gra" w dzisiejszych czasach niestety częściej kojarzy się z konsolami podłączanymi pod telewizor lub telefonami. Wszechobecny rozwój technolog sprawił, że maluchy od małego zainteresowane są smartfonem, telewizorem lub tabletem. Migoczące ekrany pochłaniają bez reszty, jednak nie mają żadnych walorów edukacyjnych. Przede wszystkim „wyłączają” mózg dziecka i w żaden sposób go nie stymulują.
Tradycyjne zabawki stanowią bardzo ważny element życia dziecka. Wpływają na wiele aspektów rozwoju, a więc powinny stanowić ważny punkt na liście codziennych czynności i zabaw. Doskonałym pomysłem są zestawy naukowe dla dzieci, puzzle dla dzieci, wszelkie zabawki edukacyjne, czy zabawki interaktywne. Takie gry pomagają nawiązać lepszą relację z rodzicami i bliskimi.

Fajne gry planszowe dla dzieci to wielogodzinna zabawa

Planszówki dla dzieci, podobnie jak tradycyjne gry planszowe dla dzieci są przedmiotami, które wciągają na wiele godzin. Nie dość, że pozwalają na relaks, to jeszcze posiadają wiele walorów edukacyjnych docenianych przez pedagogów i nauczycieli na całym świecie.
Niezależnie od tego, czy poszukujesz gier planszowych dla przedszkolaków, czy starszych dzieci mamy zestawy, które będą odpowiednie na każdą grupę wiekową. Wszystkie modele gwarantują doskonałą zabawę, nie potrzebują prądu, nie niszczą wzroku i przynoszą same korzyści.

Gra planszowa dla dzieci – do wyboru, do koloru

Na Odlotowy-robot.pl znajdziesz najlepsze gry planszowe dla dzieci w wielu wydaniach. Starannie wyselekcjonowane modele to najpopularniejsze gry, które cieszą się świetnymi opiniami rodziców i dzieci. Dostosowane są poziomami do najmłodszych, a także starszych dzieci, dzięki czemu mamy pewność, że nasz prezent pochłonie maluszka bez reszty.

Spotkanie ze znajomymi? Zestawy gier jak znalazł

Być może kojarzysz zestawy gry planszowych jedynie z dobrą zabawą dla dzieci, jednak to duży błąd. Nasze gry planszowe skierowane są także dla dorosłych. Możecie wspólnie bawić się godzinami i rywalizować na każdy polu.
Możesz także zaskoczyć znajomych na imprezie i zaproponować im rundkę niecodziennej zabawy, która na pewno wciągnie ich bez reszty. Zestawy gier planszowych dla dorosłych to idealna zabawa nawet dla starszych. Sprawdź także nasze gry karciane, puzzle 4000 elementów, czy klocki LEGO dla dorosłych.