Gry i Puzzle dla Dzieci

Spotkanie rodzinne, romantyczny wieczór, czy integracja z rówieśnikami? Najlepsze spędzone chwile to takie, w których wytężamy swój umysł, świetnie się przy tym bawiąc. Umożliwiają to układanki, gry i puzzle, które składają się z dowolnej ilości części. Zabawki dla dziewczynek oraz zabawki dla chłopców w naszym sklepie stanowią doskonałą rozrywkę dla najmłodszych, którzy spragnieni są nowych doznań i zagadek umysłowych.

Gra Duuuszki

Ostatnie sztuki w magazynie
81,66 zł

Gry i puzzle, a w szczególności ten drugi element to najstarsze i najbardziej rozwijające sposoby spędzania czasu przez dzieci. Takie produkty oraz np. zestawy konstrukcyjne pozwalają na sprawdzenie swoich umiejętności, otworzenie umysłu na nowe rzeczy, pobudzenie wyobraźni i rozwój w szerokim znaczeniu tego słowa.
Niezależnie czy są to proste gry planszowe dla dzieci, czy złożone z kilkuset elementów puzzle, odpowiednio dobrane będą dawały frajdę i zapewnią rozwój umysłu dziecka. Już teraz sprawdź nasze gry i puzzle, które przygotowaliśmy w tej kategorii.

Skąd wzięły się puzzle i układanki?

Ciekawostką jest, to kiedy i gdzie powstały puzzle oraz układanki. Otóż przyjmuje się, że pierwsza układanka została wykonana przez twórcę map, Johna Spilsbury’ego w latach 60 XVIII w. Stworzył ją bardzo prosto. Pociął mapę na fragmenty, a następnie nakleił je na kawałek drewna. Każdy kraj był oddzielnym elementem. Taki produkt oferował ludziom zamożnym Miał on służyć jako narzędzie do nauki geografii. Za sprawą wielu transformacji tego produktu, szybko przeistoczył się nie tylko w pomoc naukową, ale także świetną rozrywkę z bajecznymi motywami bohaterów, czy samochodów.
To głównie firma Parker Brothers odpowiada za stworzenie puzzli, w takim formacie, jakim znamy je obecnie. Przedstawiciele marki wpadli na pomysł, aby poszczególne elementy układanki można było ze sobą w prosty sposób łączyć. Tak powstały pierwsze puzzle, które wycinane były ręcznie. Obecnie takie wyroby przygotowuje się w pełni automatycznie, jednak ich popularność pozostaje stale na wysokim poziomie.

Dlaczego warto sięgnąć po układanki?

Puzzle oraz układanki to doskonały sposób na to, aby oderwać się od uzależniającego świata wirtualnego, który zewsząd otacza młode umysły. Jest to idealna forma spędzania czasu i rozrywki, która nie tylko pomaga rozwijać myślenie, lecz również pozwala świetnie bawić się w gronie najbliższych. Układanki dla dzieci wymagają dużej uwagi i koncentracji. Atutem tego typu produktów jest to, że chętnie wracają do nich nie tylko dzieci, ale i dorośli.
Puzzle przyczyniają się do rozwijania zarówno lewej, jak i prawej strony mózgu. Można więc traktować je jako trening umysłu, który również zapewnia sporą dawkę zabawy. Oprócz tego puzzle dla dzieci uczą zdolności koncentracji uwagi i rozwiązywania problemów. Układanki mogą wpłynąć także na poprawę pamięci krótkotrwałej oraz rozumowania wizualno-przestrzennego. W późniejszym życiu może zaowocować to lepszej orientacji w terenie, tańcu, korzystaniu z map, czy w prowadzeniu auta.
Niewątpliwe ważną zaletą puzzli jest to, że można korzystać z nich zarówno w gronie rodziny, przyjaciół, jak i delektować się rozgrywką w samotności.

 W swojej ofercie posiadamy niezwykle szeroką ofertę puzzli dla dzieci. To między innymi:

Gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe posiadają również wiele cech wspólnych, porównując je z puzzlami. Zapewniają rozrywkę dzieciom oraz dorosłym, a także ćwiczą pamięć, koncentrację i obie półkule mózgowe. Jest to wspaniała alternatywa spędzania wolnego czasu w stosunku do grania w komputer i patrzenia w ekran smartfona.
Rodzinna rozgrywka przy ulubionej planszówce z kubkiem gorącej czekolady w ręce to pochłaniająca wiele godzin rozrywka, która jest nie tylko przyjemna, ale i pożyteczna.
W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór różnych gier planszowych dla dzieci – zarówno klasycznych, prostych, jak i bardziej złożonych i mniej popularnych. Już teraz sprawdź nasz asortyment i wybierz produkty, które bawią i edukują.