Zabawki Interaktywne

Różnego rodzaju zabawki — akcesoria dla niemowląt, czy zabawki do ogrodu dla dzieci towarzyszą dzieciom już od najmłodszych lat. Stanowią nieodłączny element dzieciństwa, a ich umiejętny dobór pomaga nie tylko dostarczyć odpowiedniej dozy rozrywki, lecz także wspierać rozwój maluszka na każdej płaszczyźnie. Na przestrzeni dekad zabawki zdecydowanie się zmieniały. Obecnie możemy dostać np. zabawki interaktywne. Czym są i dlaczego warto z nich skorzystać?

Rodzic w dzisiejszych czasach ma ogromny wybór, jeżeli chodzi o zakup zabawek interaktywnych dla niemowląt, jeździków dla dziewczynek i chłopów, czy akcesoriów dla dzieci. Oferta naszego sklepu przyciąga dużą różnorodnością produktów, dlatego każdy może wybrać przedmioty, które najbardziej odpowiadają na danym etapie rozwoju maluszka. Ostatnimi czasy bardzo głośno jest o zabawkach edukacyjnych. Jednymi z nich są zabawki interaktywne dla dzieci.

Zabawki interaktywne dla dzieci – czy warto?

Interaktywne zabawki dla dzieci są bardzo atrakcyjne wizualnie, posiadają bogatą paletę barw, a przy tym ruszają się i wydają dźwięki. Jaki to ma jednak wpływ na walory edukacyjne? Zacznijmy od tego, że niemal każda zabawka jest w mniejszym lub większym stopniu wsparciem dla rozwoju dziecka, jednak dopiero wtedy, gdy jest odpowiednia dobrana do wieku i możliwości.
W tym przypadku po pierwsze musimy określić, czy dziecko jest gotowe na zabawę z takimi przedmiotami. Gdy zbyt wcześnie włączymy je do listy rzeczy dla maluszka, może dojść do zjawiska przestymulowania. Za dużo bodźców dla nieprzystosowanego do takiej sytuacji malucha nie jest zbyt właściwe.
Wiele zależy także od indywidualnych cech dziecka. Niektóre latorośle już od małego będą wykazywały chęć interakcji z zabawkami interaktywnymi, a wszelkie świecące grające, oraz wibrujące mechanizmy będą dla nich nad wyraz atrakcyjne.
Wielką zaletą takich zabawek jest fakt, iż pomagają wspierać naukę kolorów, poznawanie otoczenia, a także zapoznawania się z cyframi oraz literkami.

Zabawka interaktywna to nie tylko dźwięki i poruszające się maskotki

Interaktywne maskotki, smartwatche dla dzieci, bystry tablet, czy kluczyki z pilotem, to tylko nieliczne przedmioty, które można znaleźć w naszej ofercie. Posiadają jedną podstawową zaletę – są bardzo zbliżone wyglądem do przedmiotów używanych przez rodziców, a jak dobre wiemy dzieci, wprost uwielbiają odgrywać rolę dorosłych. Pociecha może więc bardzo chętnie korzystać z interaktywnego zegarka lub kluczyków w poszukiwaniu przycisku, który otworzy bramę.
Do zabawek interaktywnych warto dołożyć także klasyczne zabawki edukacyjne dla dzieci – klocki drewniane, przytulankipuzzle oraz gry planszowe. Pamiętajmy o tym, że każda zabawka czegoś uczy, a dla wszechstronnego rozwoju warto korzystać z wielu z nich.

Zabawki klasyczne, czy może interaktywne?

Każdy pokój dziecięcy musi być wypełniony szeroką gamą zabawek. Wybór tych najlepszych wcale nie należy do najprostszych zadań, lecz odpowiednią pomocą będzie to łatwiejsza misja. Przede wszystkim to rodzice odpowiedzialni są za to, aby obiektywnie wybrać modele, które będą najlepiej pasowały do charakteru dziecka. Do wyboru są klasyczne zabawki, które z pewnością zostały w pamięci rodziców, z drugiej jednak strony mamy najnowsze zabawki interaktywne.
Wybierając te pierwsze, decydujemy się na produkt niezawodny, który jest nam doskonale znany. Każdy z nas w dzieciństwie bawił się samochodzikami, klockami, czy pluszakami. Obecnie jednak technologia poszła do przodu, a na maluszki czekają różnego rodzaju zabawki z dźwiękiem oraz innymi atrakcjami wizualnymi. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej zachęcić do zabawy i uatrakcyjnić ją. Zabawki interaktywne dla dzieci będą doskonałym rozwiązaniem dla nowoczesnej rodziny, której niestraszne nowinki techniczne i wychowuje maluszka, idąc z duchem czasu.

Zabawka interaktywna dla dziecka – jaką wybrać?

Już najmłodsi z zaciekawieniem spoglądają na nowe kształty, faktury i kolory. Pierwsza zabawka interaktywna powinna być właściwie dobrana. Przede wszystkim powinna być dobrze wykonana i bezpieczna, a także dostosowana do wieku maluszka. Wtedy istnieje największa szansa na to, że wzbudzi zainteresowanie.
Posiadamy zabawki interaktywne 6m+ oraz zabawki interaktywne 12m+. Zdecydowanie różnią się one od tych, które przeznaczone są dla 3 latków. Warto pamiętać również, że należy kupować zabawek na wyrost, gdyż będą zbyt skomplikowane dla malca.