Masa Plastyczna dla Dzieci

Każde dziecko uwielbia zabawki kreatywne i zabawki interaktywne. Pozwalają odkrywać świat na nowo i poszerzać granicę wyobraźni. Masy plastyczne dla dzieci to jedne z najchętniej kupowanych gadżetów dla maluszków. Poza rozwojem wspomnianej wyobraźni pobudzają także motorykę małą i są świetnym treningiem mięśni. Plastelina, czy ciastolina dają wiele radości i z pewnością żadne dzieciństwo nie może zakończyć się bez ich udziału. Zestawy mas plastycznych są rewelacyjnym pomysłem na podarunek, a ich spora różnorodność pozwala dobrać elementy według potrzeb i możliwości.

Im starsze jest dziecko, tym więcej możliwości zabawy przed nim. I tak może skorzystać z dobrodziejstw zabawek na zewnątrz, poznać puzzle do układania czy zabawki edukacyjne, a także tworzyć dowolne konstrukcje za pomocą klocków LEGO.
Masy plastyczne również pozwalają na pełną dowolność. Stworzyć z nich można niemal wszystko, a ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia oraz zdolności manualne. Ludzki, wieże, samoloty, zwierzaki – to wszystko i jeszcze więcej czeka na Twojego maluszka.
Dzięki kreatywnym zestawom mas plastycznych można poczuć się jak fryzjer lub dentysta. Zęby z ciastoliny spokojnie można wyrywać, a zestawy z samochodami, czy spychaczami pozwolą poczuć się jak prawdziwy mechanik, czy konstruktor.

Masy plastyczne dla dzieci — nauka poprzez zabawę

Masy plastyczne dla dzieci to produkty, które doceni każdy pedagog oraz rodzic. Nie tylko dlatego, że gwarantują pełną radości zabawę, ale przede wszystkim za pozytywny wpływ na rozwój młodego człowieka.
Ściskanie, ugniatanie, rozciąganie i modelowanie przyjemniej w dotyku masy pozwala poczuć się jak inżynier i wyciszyć się niezależnie od pory dnia i nastroju. Zabawa masami przyczynia się do poprawy zdolności manualnych i doskonale nadaje się do terapii dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej.
W tej kategorii znajdziesz:

Masa zabawy z ciastoliną dla dzieci

Ciastolinę można nie tylko wałkować, gnieść i lepić. Dzięki specjalnym formom mogą przybierać rozmaite kształty w prosty sposób. Z ciastoliną mogą rozpocząć przygodę nawet maluszki około pierwszego roku życia. Oczywiście im starszy użytkownik, tym bardziej skomplikowane i złożone formy.

Rozwijaj wyobraźnię swojego maluszka – masy plastyczne dla dzieci

Produkty, które dostępne są w naszym sklepie pochodzą od zaufanych dostawców jak Play Doh. Poszczególne produkty różnią się między sobą konsystencją, strukturą oraz materiałami wykorzystywanymi do produkcji. To szansa na otrzymanie różnego efektu, tak więc nie ma co ograniczać się jedynie to jednego zestawu!
Masy plastyczne dla dzieci jak piasek kinetyczny dla dzieci ciastoliny i plasteliny umożliwiają niezapomnianą zabawę, dzięki której dziecko stworzy cokolwiek zechce. W zestawach występują foremki, szablony oraz wyciskarki i inne przydatne narzędzia, które jeszcze bardziej podkręcają walory zabawy. Masy plastyczne dla dzieci to doskonały pomysł na prezent oraz wskazówka na to, jak w kreatywny sposób spędzać wolny czas.

Co można stworzyć z masy plastycznej?

Masa plastyczna do lepienia figurek posiada jedną podstawową zaletę. Otóż można stworzyć z niej dosłownie wszystko, czego dusza zapragnie. W związku z tym, że najmłodsi posiadają nieograniczone zasoby wyobraźni również i konstrukcje zaskakują niejednego dorosłego.
Nigdy nie możemy być do końca pewni, czy spod małych rączek wyjdzie figurka obrazująca ulubionego bajkowego bohatera, pojazd, czy podobizna zwierzątka.
Zapraszamy także do sprawdzenia innych kreatywnych kategorii: