Zabawki Sensoryczne dla Niemowląt

Zabawki sensorycznezabawki kreatywne oraz zabawki interaktywne to najczęściej kupowane rodzaje zabawek dla niemowląt. Wszystkie z nich posiadają niesamowite właściwości, które wpływają na rozwój maluszka, a to wszystko w otoczeniu radosnej zabawy. W tej kategorii skupiamy się jednak na sensorycznych zabawkach. Są one prawdziwym must have w każdej wyprawce niemowlęcej. Zapewniają świetną zabawę, są atrakcyjne wizualnie i wspierają rozwój młodego umysłu.

Prawdziwa zabawa powinna przynosić także pewne korzyści. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego w naszym sklepie znajdziesz zabawki edukacyjne dostosowane do każdego wieku i etapu rozwoju. Wszystko po to, aby Twoje dziecko rozwijało się najlepiej, jak potrafi. Co jednak wyróżnia zabawki sensoryczne? Są bardzo atrakcyjne wizualnie i dzięki nim dziecko stymuluje: dotyk, słuch, wzrok, węch, a nawet smak. Wszystkie te zmysły potrzebne są nam na co dzień do prawidłowego funkcjonowania.

Czym jest zabawka sensoryczna i dlaczego jest tak ważna?

Integracja sensoryczna jest bardzo ważna. To nic innego jak przetwarzanie wcześniej zebranych informacji ze świata zewnętrznego oczywiście poprzez odpowiednie zmysły. Ciekawostką jest fakt, że takie zjawisko zachodzi już w życiu płodowym dziecka. To wtedy dochodzi do rozwijania się 3 układów sensorycznych.
Dziecko zbiera informacje z otaczającego go świata przez zmysły – węch, wzrok, słuch i dotyk. Jakość integracji ma bardzo duże znaczenie odnośnie dalszego rozwoju, umiejętności oraz nawet samopoczucia.

Zabawki sensoryczne od kiedy?

Proste zabawki sensoryczne mogą być z powodzeniem wprowadzane już od pierwszych tygodni życia. Muszą spełniać jeden warunek – stymulować pojedynczy zmysł. Zbyt duża ilość bodźców może wywołać skutek daleki od zamierzonego.
Z początku możemy wprowadzić przytulanki dla niemowląt, gryzaki oraz grzechotki. Dobrym pomysłem są także zabawki kontrastowe, które pobudzają wzrok dziecka od pierwszych dni życia.
Po opanowaniu chwytu i podczas wzrostu aktywności można wprowadzać zabawki sensoryczne, które angażują dwa zmysły, analogicznie zwiększając liczbę zaangażowanych zmysłów w okresie późniejszym.

Zabawki sensoryczne dla noworodka – zabawa zaczyna się już w łóżeczku

Już od pierwszych tygodni możemy z powodzeniem dbać o prawidłowy rozwój maluszka. W tym celu sięgamy po zabawki sensoryczne dla niemowląt. Sensoryczne zabawki niemowlęce dobrze sprawdzą się w łóżeczku, jak i podczas spacerów.

Jakie zabawki sensoryczne dla niemowląt?

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór zabawek dla niemowląt sensorycznych. To między innymi:

Wszystkie mają na celu odpowiednio kształtować młody umysł i zapewnić jak najlepszy rozwój poprzez miłą i radosną zabawę. Każda zabawka w naszym sklepie posiada także atest oraz certyfikat, które potwierdzają jakość oraz bezpieczeństwo dla maluszków.
Serdecznie zapraszamy także do innych kategorii w naszym sklepie:

Zabawki Interaktywne dla Niemowląt;

Pozytywki i projektory;

I wiele więcej.