Puzzle 500 i 300 Elementów

Puzzle 500 elementów to ukłon w stronę starszaków, które nudzą się już mniejszymi i prostszymi układankami. To również świetny wybór dla dorosłych oraz starszych osób, które chcą ćwiczyć swoją pamięć, spostrzegawczość i zrelaksować się. Zapraszamy także do sprawdzenia kategorii puzzle 1000 elementów oraz puzzle 2000 elementów. To doskonała rozrywka dla całej rodziny.

Puzzle 300 elementów i 500 to rozrywka dla każdego. Producenci zadbali o to, aby w taką zabawę mogli się zanurzyć zarówno dorośli, jak i dzieci. Oferujemy szeroką gamę kolorów oraz wzorów. To między innymi dowcipne grafiki, postaci z bajek, zwierzęta, słynne obiekty, oraz samochody i krajobrazy. Każdy entuzjasta układanek znajdzie tutaj z pewnością coś dla siebie.

Puzzle 500 dla dzieci – jakie korzyści przynoszą?

Puzzle dla dzieci to taka zabawa, która wszechstronnie rozwija umysł dziecka i nie tylko. To doskonały trening zdolności manualnych, a z drugiej strony dzięki nim możliwe jest ćwiczenie pamięci krótkotrwałej, zmysłu przestrzennego, spostrzegawczości, cierpliwości oraz koncentracji.
Puzzle dla dzieci 500 elementów to już dużo mniejsze kawałki niż zestawy dedykowane młodszym maluchom. Tutaj każdy użytkownik do dyspozycji ma malutkie kartoniki, które wymagają delikatnego, lecz precyzyjnego chwytu. Dziecko musi więc już pewnie trzymać poszczególne kawałki.
Opanowanie sztuki układania puzzli może pomoc w wielu aspektach w późniejszym życiu. Przede wszystkim taka zabawa zachęca do oceniania wielkości kształtów, kolorów, form, czy faktur. Spostrzegawczość, umiejętność radzenia sobie z problemami, czy bezwarunkowe skupienie – prawda, że znamy to z codziennych czynności?

Puzzle 500 elementów – dlaczego warto?

Układanie puzzli ma jednak o wiele więcej zalet. Wpływa na zdolności osobiste, czyli tzw. kompetencje miękkie. Puzzle 500 elementów dla dzieci wymagają nienagannej organizacji miejsca zabawy, dobrania strategii i rozplanowania prac. To także doskonała nauka wytrwałości oraz odporności na stres czy irytacje.

Puzzle 300 elementów – dla kogo?

Posiadamy także nieco mniejsze puzzle 300 elementów dla dzieci. Jest to wersja bardzo zbliżona, lecz kawałków do złożenia jest troszkę mniej. Będzie to doskonała propozycja dla maluszków, które jeszcze nie czują się na siłach w składaniu wielkich układanek, lecz układanki 100 elementów, układanki 160 elementów, czy układanki 200 elementów są już zbyt łatwym wyzwaniem.

Jak wybrać puzzle dla dzieci 300 elementów?

Wybierając puzzle 300 kawałków, czy puzzle 500 kawałków musimy przemyśleć, czy dziecko jest już na nie gotowe. Puzzle 500 elementów dla dzieci sprawdzą się już u dzieci od 6 roku życia. Dla młodszych polecamy wersje 300 elementów i mniejsze.
Ze względu na bezpieczeństwo dziecka pamiętajmy, że czym więcej układanka ma kawałków, tym są mniejsze i co za tym idzie łatwiej je połknąć. Jeżeli dziecko przejawia jeszcze takie odruchy, należy wybrać większe elementy i kupić np. puzzle 100 kawałków.
Puzzle 500 sztuk to szeroka gama różnorodnych formatów, wzorów i obrazków. Liczne produkty skierowane są do różnych grup odbiorców, dlatego z pewnością znajdziesz to, czego potrzebujesz, niezależnie czy pragniesz puzzli dla dziecka, siebie, rodziny, czy znajomego.