Klocki Konstrukcyjne dla Dzieci

Klocki dla dzieci to obok gier i puzzli jedna z najpopularniejszych zabawek, która znajduje się niemal w każdym domu, gdzie przebywa maluch. Posiadają wiele zalet – kształcą, edukują, angażują dziecko do zabawy i dostarczają mnóstwo frajdy. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z szerokim wyborem klocków konstrukcyjnych w naszej ofercie.

Odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Już roczne maluszki mogą sięgać po klocki konstrukcyjne. Na początku dobrym wyborem są klocki drewniane. Dzięki nim nie istnieje ryzyko, że niemowlak połknie jakiś element lub się nim zatruje w jakiś inny sposób. Dodatkowym atutem jest fakt, iż są one w 100 % ekologiczne.
Klocki drewniane dla dzieci są doskonałym produktem do tworzenia różnych kształtów czy umieszczania ich we właściwych otworach. Dla najmłodszych najlepszym wyborem są klocki duże, z kolei dla nieco starszych miłośników budowli idealne będą wieloelementowe klocki do tworzenia zaawansowanych konstrukcji.

Klocki dla dziewczynek i chłopców w każdym wieku

Klocki konstrukcyjne zaliczamy do zabawek, które niezwykle rozwijają. W naszej ofercie znajdziesz je w wielu odsłonach. Posiadamy klocki duże i klocki małe dla dzieci, a także z różnych materiałów:

Przy wyborze odpowiednich klocków skupmy się przede wszystkim na wieku dziecka, jego poziomie rozwoju, a także umiejętnościach. Dla najmłodszych polecamy drewniane klocki dla dzieci oraz miękkie klocki dla dzieci, które wykonane są najczęściej z gumowych materiałów.
Dla starszych dzieci wybór oczywiście jest zgoła inny. Za sprawą doświadczenia i dość wybujałej wyobraźni dobrze sprawdzą się w tym przypadku klocki dla chłopców i dziewczynek, które umożliwiają budowanie samolotów, zamków, czy innych skomplikowanych obiektów.

Klocki konstrukcyjne – dlaczego warto je kupić?

Wielu rodziców zastanawia się, dlaczego warto kupić klocki konstrukcyjne. Otóż jeżeli jeszcze nie rozwijaliśmy tych wątpliwości, zrobimy to teraz. Klocki konstrukcyjne przybierają wiele kształtów, występują w wielu wzorach i kolorach. Z ich pomocą mogą powstawać różne budowle – statki, pojazdy, budynki, zwierzęta, smoki, zamki, czy biżuteria.
Nie da się ukryć, że w tym przypadku ogranicza jedynie wyobraźnia konstruktora. Proponowane przez nas zestawy klocków świetnie sprawdzą się u dzieci w każdym wieku, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Najważniejszym kryterium pozostaje wiek pociechy. Przejdźmy jednak do tego, dlaczego warto je kupić.

Klocki konstrukcyjne rozwijają wyobraźnię i nie tylko

Po pierwsze klocki konstrukcyjne są zabawkami na miarę XXI wieku, które mimo swojej prostoty pomagają rozwijać wyobraźnie oraz kreatywność. Bawiąc się nimi dzieci, tworzą rozmaite kompozycje – mniejsze oraz większe. Łączone ze sobą odpowiednio elementy mogą sprawić, że maluch stworzy budowlę, z której będzie dumny jak nigdy wcześniej. Taka zabawa to trening małej motoryki, ale nie tylko.
Manipulowanie dłońmi i układanie poszczególnych klocków rozwija precyzję ruchu, czucie własnego ciała i wpływa na lewą oraz prawą półkulę mózgu. Współpraca lewą oraz prawą stroną ciała umożliwia powstanie wielu nowych połączeń neuronowych, co wpływa na zwiększenie przyswajania wiedzy, pamięć, oraz ogólnie pojętą sprawność umysłową.
Zabawa klockami konstrukcyjnymi z rodzicami, rodzeństwem, czy rówieśnikami to świetna okazja do zacieśniania więzi, nauki pracy zespołowej oraz możliwość rozwoju umiejętności poznawczych.
Klocki konstrukcyjne dla dzieci uczą także cierpliwości i dążenia do wyznaczonego celu i budują pewność siebie. Działają także wyciszająco, antystresowo i są nieocenione w treningu koncentracji.
Zabawa klockami konstrukcyjnymi od najmłodszych lat może zaowocować w późniejszym wieku. Pomysłowość, dobrze wykształcona kreatywność, bogata wyobraźnia i umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach to bardzo cenne umiejętności w dorosłym życiu.